Popis hodín

ZDRAVÝ CHRBÁT

Lekcie Zdravý chrbát sú zamerané na zdravý rozvoj sily, posilnenie svalov v rámci ich správneho fungovania a zvýšenie mobility a flexibility. Vychádzajú z moderných poznatkov anatómie a kineziológie a spájajú ich s jogou. Samozrejmosťou je individuálne vedenie a korekcia pohybu skúseným lektorom. Kladie sa veľký dôraz na správne držanie tela a dýchanie v každej pozícii.
Počas cvičenia dochádza k okamžitému hlbokému uvoľneniu v miestach, kde vzniká napätie a bolesť (oblasť šije, ramien, chrbta a panvy). Posilnenie oslabených svalov zároveň slúži ako prevencia vzniku ďalších bolestí. Lekcie Zdravý chrbát sú vhodné pre všetkých, začiatočníkov aj pokročilých, ktorí si chcú príjemným, zdravým a aktívnym spôsobom osvojiť princípy správneho držania tela a zmierniť bolesti chrbta, šije a hlavy.

Pondelok a Streda 18.00


YIN YOGA

Yin yoga je pokojnejší štýl jogy, pri cvičení ktorého dochádza k pôsobeniu na hlboké tkanivá (fascie, väzivo a šľachy), k naťahovaniu spojivového tkaniva okolo chrbtice a kĺbov, k zlepšeniu zdravia orgánov, imunitného systému a emocionálnej pohode. V pozíciách sa zotrváva po dlhšiu dobu, čo pomáha znížiť napätie v tele a dosiahnuť úplné uvoľnenie, relax a pocit pohodlia.
Pri pokojnejšom tempe Yin jogy dochádza k upokojeniu a revitalizácii s výraznými energetickými a emocionálnymi účinkami. Preto sa v súčastnej modernej medicíne využíva pri rehabilitácii a terapii. Yin yoga je vhodná pre všetkých - ľudí so sedavým zamestnaním, pre tých, ktorí túžia po dokonalom relaxe, ale aj pre športovcov ktorí hľadajú protipól k dynamickým pohybovým aktivitám.

MAMA YOGA KURZ

Milé maminky na materskej,

vieme, akú neľahkú misiu denno denne vykonávate, a preto sme sa rozhodli urobiť kurz jogy určený práve pre Vás. Spolu sa ponaťahujeme, posilníme ochabnuté brušká, vyventilujeme sa a podelíme sa o svoje radosti i starosti. Cvičenia sa môžete zúčastniť aj so svojimi drobcami a ukázať im, čo všetko maminka dokáže :-)

Kurz je vhodný aj pre úplne začiatočníčky a samozrejme aj pre oteckov na rodičovskej. Ak máte obavy, že by Vaše dieťa robilo neplechu, ráta sa s tým, takže: Nedajte sa odradiť strachom z nepoznaného, prelomte stereotyp a urobte niečo pre seba!


POWER & FLEXIBILITY

Power & Flexibility je cvičenie, ktoré zdravo rozvíja silu, flexibilitu a vytrvalosť a zároveň prináša radosť, energiu, rovnováhu a ľahkosť telu aj mysli. Ide o kreatívnu fyzicky náročnejšiu lekciu v štýle Vinyasa yoga. Na hodinách sa kladie veľký dôraz na správne držanie tela a dýchanie v každej pozícii. Zostava cvikov je vždy zvolená tak, aby došlo k rozhýbaniu celého tela, posilňovaniu oslabených svalov a hlbokému uvoľneniu v miestach, kde vzniká napätie a bolesť.
Cvičenie je vďaka ponúknutým modifikáciám vhodné pre všetky úrovne, odporúčame ale predošlé skúsenosti s jogou, keďže ide o fyzicky náročnejšiu lekciu. Lekcie Power & Flexibility sú vhodné pre klientov hľadajúcich cvičenie, pri ktorom si riadne zamakajú, zabavia sa a zároveň si príjemným, zdravým a aktívnym spôsobom osvoja princípy správneho držania tela a zmiernia bolesti.

Nedeľa 18.00


RELAX YOGA

YOBA je jediné jogové štúdio, ktoré ponúka lekcie jogy v štýle Restorative yoga. Ide o veľmi pokojný štýl jogy, ktorý vedie k dosiahnutiu fyzického, mentálneho a emočného uvoľnenia.

Restorative yoga predstavuje variácie pozícií v sede a v ľahu, v ktorých sa zotrváva po dlhšiu dobu. Lekcia je vhodná pre zaneprázdnených aktívnych ľudí a pre ľudí hľadajúcich oddych.

Restorative yoga má za cieľ obnoviť, uzdraviť a nastoliť rovnováhu. Znižuje stres a únavu, pomáha pri rekonvalescencii. Môže pomôcť prekonať slabšie emočné depresie a úzkosti. Cvičenie posilňuje nervový a imunitný systém a celý organizmus.

Restorative Relax yoga v YOBA je hlboko uvolňujúca lekcia jogy vhodná pre všetkých. Príďte si k nám odpočinúť a načerpať nové sily!

Utorok a Štvrtok 18.00


WORKSHOP

V YOBA sme pre Vás pripravili sériu workshopov a špeciálnych lekcií na rôzne (jogové) témy. Súčasťou bude možnosť posedieť si pri domácich koláčikoch, čaji alebo vínku. Pre viac informácií nás sledujte na Facebooku alebo sa prihláste na odber nášich noviniek mailom.
Všetky špeciálne lekcie a workshopy nájdete v našom rezervačnom systéme, kde sa na ne môžete prihlásiť. Tešíme sa na Vás!

Piatok 18.00 (a ďalšie termíny)